matBURN
»
Events
»
Alexander Invitational Tournament
Alexander Green & Gold Wrestling Tournament
Wrestling Tournament
@ Alexander High School (Alexander, New York)
Saturday, January 5, 2019
Article
History
Edit this event
Podium 152
Fairport's Bryce Mack was the winner at 152-lbs. Shared by Holly Clark Palmeri.
Album:
General
Varsity
(Level: Scholastic, Style: Folkstyle)
Participating Teams
Albion
[NY],
Alexander
[NY],
Attica/Batavia
[NY],
Avoca
[NY],
Byron-Bergen
[NY],
Fairport
[NY],
Rush-Henrietta
[NY],
St. Mary's of Lancaster
[NY],
Wellsboro
[PA]
Team Final
1.
Rush-Henrietta
[NY] 295 points
2.
Fairport
[NY] 200
3.
Alexander
[NY] 173
4.
Attica/Batavia
[NY] 111
5.
Byron-Bergen
[NY] 107
6.
Albion
[NY] 0
Avoca
[NY] 0
St. Mary's of Lancaster
[NY] 0
Wellsboro
[PA] 0
Award Winners
Outstanding Wrestler Award (Lower Weights):
Jayden Scott
(
Rush-Henrietta
[NY], 120 lbs)
Outstanding Wrestler Award (Middle Weights):
Karamvir Hothi
(
Rush-Henrietta
[NY], 145 lbs)
Outstanding Wrestler Award (Upper Weights):
Cody Wilson
(
Albion
[NY], 285 lbs)
Placewinners
99 lbs:
1.
Daniel Riorden
(
Rush-Henrietta
[NY])
2.
Benjamin Merrill
(
Alexander
[NY])
3.
Joe Buttarazzi
(
Fairport
[NY])
106 lbs:
1.
Brady Unger
(
Fairport
[NY])
2.
Brandon Sweet
(
Rush-Henrietta
[NY])
3.
Kaden Lyons
(
Alexander
[NY])
113 lbs:
1.
Brian Hedding
(
Rush-Henrietta
[NY])
2.
Logan Palmeri
(
Fairport
[NY])
3.
Ernest Jones
(
Rush-Henrietta
[NY])
120 lbs:
1.
Jayden Scott
(
Rush-Henrietta
[NY])
2.
Mitchell Gaiser
(
Alexander
[NY])
3.
Mijid Refaai
(
Rush-Henrietta
[NY])
126 lbs:
1.
Austin Sergeant
(
Fairport
[NY])
2.
Quinn Bannister
(
Attica/Batavia
[NY])
3.
Joshua Kelsey
(
Alexander
[NY])
132 lbs:
1.
Connor Thompson
(
Fairport
[NY])
2.
Kade Slayton
(
Avoca
[NY])
3.
Zeshawn Armstrong
(
Attica/Batavia
[NY])
138 lbs:
1.
Patrick Unger
(
Fairport
[NY])
3.
John Buttarazzi
(
Fairport
[NY])
2.
Spencer Wuest
(
Alexander
[NY])
145 lbs:
1.
Karamvir Hothi
(
Rush-Henrietta
[NY])
2.
Zach Hannan
(
Byron-Bergen
[NY])
3.
Gavin Lamb
(
Fairport
[NY])
152 lbs:
1.
Bryce Mack
(
Fairport
[NY])
2.
Anthony Trinchinni
(
Rush-Henrietta
[NY])
3.
Sasha Childs
(
Attica/Batavia
[NY])
160 lbs:
1.
Devin Felder
(
Rush-Henrietta
[NY])
2.
Takari Smith
(
Alexander
[NY])
3.
Jordan Armstrong
(
Attica/Batavia
[NY])
170 lbs:
1.
Jessy Cruz
(
Albion
[NY])
2.
Victor Kane
(
Rush-Henrietta
[NY])
3.
Nello Paolucci
(
Alexander
[NY])
182 lbs:
1.
Ethan Heineman
(
Alexander
[NY])
2.
Jaden Hall
(
Rush-Henrietta
[NY])
3.
Mason Hinze
(
Attica/Batavia
[NY])
195 lbs:
1.
Hunter Leach
(
Byron-Bergen
[NY])
2.
Ali Alobaidy
(
Rush-Henrietta
[NY])
3.
Cory Salera
(
Fairport
[NY])
220 lbs:
1.
Kyle Tillich
(
Rush-Henrietta
[NY])
2.
Jacob Jasen
(
Alexander
[NY])
3.
Alex Biehl
(
Attica/Batavia
[NY])
285 lbs:
1.
Cody Wilson
(
Albion
[NY])
2.
Nick Barrett
(
Avoca
[NY])
3.
Andrew Copeland
(
Fairport
[NY])
Attachments
Invitation
(PDF)
Brackets
(PDF)
What's this?
EVENTS
Post an Event
Requests
THIS SEASON
AL
AK
AB
AM
AZ
AR
BK
BC
CA
CZ
CG
CO
CT
DE
DC
FL
GA
GM
HI
HO
ID
IL
IN
IA
JR
JI
KS
KY
KI
LA
ME
MB
MH
MD
MA
MI
MW
MN
MS
MO
MT
VL
NB
NV
NK
NH
NJ
NM
NY
NF
NC
ND
MK
NT
NS
NU
OH
OK
ON
OR
PL
PA
PE
PR
PQ
RI
SN
SC
SD
TN
TX
UT
VT
VI
VA
WK
WA
WV
WI
WY
YT
MEMBERS
Register
Memberlist
FAQ
ADVERTISEMENT
Register
•
Log in