matBURN » Events » Williamsville South JV Tournament
Williamsville South JV Wrestling Tournament

Wrestling Tournament
@ South High School (Williamsville, New York)
Saturday, December 22, 2018


Junior Varsity (Level: Scholastic, Style: Folkstyle)
Participating Teams
Akron [NY], Amherst [NY], Gowanda [NY], Grand Island [NY], Orchard Park [NY], St. Francis [NY], Starpoint [NY], West Seneca West [NY], Williamsville North [NY], Williamsville South [NY], Wilson [NY]
Team Final
No team scores reported.
Placewinners
99 lbs: 1. Hudson Denz (Williamsville South [NY])
  2. Travis Fry (Akron [NY])
  3. Michael Horth (Gowanda [NY])
  4. Christopher Uptegrove (Starpoint [NY])
106 lbs: 1. Bradley Evelt (Williamsville South [NY])
  2. Mitch Kelly (Williamsville North [NY])
  3. Derek Kneeppel (Starpoint [NY])
  4. Daniel Laudico (Orchard Park [NY])
113 lbs: 1. Patrick Ames (Williamsville North [NY])
  2. Eric Qian (Amherst [NY])
  3. Sirivathsan Atputharaja (Williamsville South [NY])
  4. Lawrence Schwarzmueller (Wilson [NY])
120 lbs: 1. Killian Simonson (Amherst [NY])
  2. Nick Critelli (Akron [NY])
  3. William Pilarski (West Seneca West [NY])
  4. Rowan Radel (Williamsville South [NY])
126 lbs: 1. Schuyler Sanchack (Williamsville South [NY])
  2. Joseph Glaser (Starpoint [NY])
  3. Donald Brady (Orchard Park [NY])
  4. Peyton Lyness (Starpoint [NY])
132 lbs: 1. Dominic Montgomery (Amherst [NY])
  2. Stephen Knab (Williamsville South [NY])
  3. Cole Andalora (Williamsville North [NY])
  4. Sam Taylor (Starpoint [NY])
138 lbs: 1. Jacob Leclerc (Amherst [NY])
  2. Rene Rodriguez (Williamsville South [NY])
  3. Benjamin Wortkoetter (Wilson [NY])
  4. Lucas Unger (St. Francis [NY])
145 lbs: 1. Giovanni Russo (Amherst [NY])
  2. Christian McCaffrey (Williamsville South [NY])
  3. Clark Whitefield (Amherst [NY])
  4. Manny Centeno (Williamsville North [NY])
152 lbs: 1. Jason Storms (Orchard Park [NY])
  2. Richie Keenen (Orchard Park [NY])
  3. James Velasquez (Orchard Park [NY])
  4. Xavior Fitsgibbon (Wilson [NY])
160 lbs: 1. Christopher White (Orchard Park [NY])
  2. Kimal Clark (St. Francis [NY])
  3. Jonathan Clifford (Williamsville South [NY])
  4. Thomas Brown (Starpoint [NY])
170 lbs: 1. Alex Rojas (Orchard Park [NY])
  2. Daniel Alicea (Amherst [NY])
  3. Daniel Rush (Orchard Park [NY])
  4. Andrew Honkomp (Starpoint [NY])
182 lbs: 1. Ryan Burck (Williamsville North [NY])
  2. Dylan Mack (St. Francis [NY])
  3. Christopher Wind (St. Francis [NY])
  4. Jeremy Forant (Orchard Park [NY])
195 lbs: 1. Grayson Myer (St. Francis [NY])
  2. Kevin Conklin (Williamsville South [NY])
  3. Keith Coleman (Starpoint [NY])
  4. Dominic DiRienzo (Gowanda [NY])
220 lbs: 1. Tyler Banach (Gowanda [NY])
  2. Shahroze Haider (Williamsville North [NY])
  3. Ronald Appoloney (Grand Island [NY])
  4. Dakota Wargo (West Seneca West [NY])
285 lbs: 1. Eric Schon (St. Francis [NY])
  2. Cody King (Starpoint [NY])
  3. Aidan Lenz (Orchard Park [NY])
  4. Nate Blader (Orchard Park [NY])

Attachments
Brackets (PDF)



What's this?