58th Annual NYSPHSAA Intersectional Wrestling Championships |
Wrestling Tournament @ Times Union Center (Albany, New York)
Friday-Saturday, February 28-29, 2020
|
Outstanding Wrestlers
Section Five swept the OW awards as 4-time state champ Anthony Noto (Honeoye Falls-Lima) and 5-time state champ Greg Diakomihalis (Hilton) etched their names into the record book as two of New York's all-time greats. Photo by Bob Blair.
Varsity - Division I (Level: Scholastic, Style: Folkstyle)
Participating Teams |
Amherst [NY/Section VI], Arlington [NY/Section I], Attica/Batavia [NY/Section V], Auburn [NY/Section III], Averill Park [NY/Section II], Ballston Spa [NY/Section II], Bay Shore [NY/Section XI], Beacon [NY/Section I], Bellport [NY/Section XI], Brentwood [NY/Section XI], Brockport [NY/Section V], Brooklyn Tech [NY/PSAL], Burnt Hills-Ballston Lake [NY/Section II], Byram Hills [NY/Section I], Carmel [NY/Section I], Carthage [NY/Section III], Centereach [NY/Section XI], Central Square [NY/Section III], Chaminade [NY/CHSAA], Chenango Forks [NY/Section IV], Christian Brothers Academy/Jamesville-Dewitt [NY/Section III], Clarence [NY/Section VI], Clarkstown South [NY/Section I], Columbia [NY/Section II], Commack [NY/Section XI], Connetquot [NY/Section XI], Copiague [NY/Section XI], Corning [NY/Section IV], Eastport-South Manor [NY/Section XI], Elmira [NY/Section IV], Farmingdale [NY/Section VIII], Fox Lane [NY/Section I], Freeport [NY/Section VIII], Frontier [NY/Section VI], Fulton [NY/Section III], Garden City [NY/Section VIII], Glen Cove [NY/Section VIII], Grand Island [NY/Section VI], Grand Street Campus [NY/PSAL], Guilderland [NY/Section II], Hamburg [NY/Section VI], Harrison [NY/Section I], Harry S. Truman [NY/PSAL], Hauppauge [NY/Section XI], Hempstead [NY/Section VIII], Herricks [NY/Section VIII], Hilton [NY/Section V], Holy Trinity [NY/CHSAA], Horseheads [NY/Section IV], Indian River [NY/Section III], Iona Prep [NY/CHSAA], Irondequoit [NY/Section V], Islip [NY/Section XI], Ithaca [NY/Section IV], James Madison (Brooklyn) [NY/PSAL], John Jay (Cross River) [NY/Section I], John Jay (East Fishkill) [NY/Section I], Johnson City [NY/Section IV], Kellenberg [NY/CHSAA], Kings Park [NY/Section XI], Lancaster [NY/Section VI], Levittown Division [NY/Section VIII], Long Beach [NY/Section VIII], MacArthur [NY/Section VIII], Mahopac [NY/Section I], Martin Luther King [NY/PSAL], Massapequa [NY/Section VIII], Massena [NY], McKee/Staten Island Tech [NY/PSAL], Mepham [NY/Section VIII], Middletown [NY/Section IX], Midwood [NY/PSAL], Miller Place [NY/Section XI], Mineola [NY/Section VIII], Minisink Valley [NY/Section IX], Mohonasen [NY/Section II], Monroe-Woodbury [NY/Section IX], Monsignor Farrell [NY/CHSAA], New Hartford [NY/Section III], New Paltz [NY/Section IX], Niagara Falls [NY/Section VI], Niagara Wheatfield [NY/Section VI], Niskayuna [NY/Section II], North Babylon [NY/Section XI], North Rockland [NY/Section I], Northport [NY/Section XI], Penfield [NY/Section V], Pine Bush [NY/Section IX], Pittsford [NY/Section V], Port Chester [NY/Section I], Rocky Point [NY/Section XI], Rush-Henrietta [NY/Section V], Saratoga Springs [NY/Section II], Sayville [NY/Section XI], Shaker [NY/Section II], Shenendehowa [NY/Section II], Spencerport [NY/Section V], St. Anthony's [NY/CHSAA], St. John the Baptist [NY/CHSAA], St. Joseph's [NY/CHSAA], Starpoint [NY/Section VI], Syosset [NY/Section VIII], Tappan Zee [NY/Section I], Tottenville [NY/PSAL], Union-Endicott [NY/Section IV], Wantagh [NY/Section VIII], Ward Melville [NY/Section XI], Warwick Valley [NY/Section IX], Washingtonville [NY/Section IX], Webster Schroeder [NY/Section V], Webster Thomas [NY/Section V], West Genesee [NY/Section III], Westbury [NY/Section VIII], White Plains [NY/Section I], Williamsville North [NY/Section VI], Xavier [NY/CHSAA] |
Team Final |
1. |
Section VIII [NY] 224.5 points |
2. |
Section XI [NY] 210 |
3. |
Section V [NY] 165.5 |
4. |
Section I [NY] 162 |
5. |
Section II [NY] 137 |
6. |
Section IX [NY] 132 |
7. |
Section VI [NY] 96.5 |
8. |
CHSAA [NY] 87 |
9. |
Section IV [NY] 80.5 |
10. |
Section III [NY] 63.5 |
11. |
PSAL [NY] 63 |
|
Award Winners |
|
Championship Final (1st) |
99 lbs:
|
P.J. Duke (Carmel [NY]/Section I) > Joseph Manfredi (Herricks [NY]/Section VIII),
TF 23-8/5:22 |
106 lbs:
|
Elijah Rivera (Bay Shore [NY]/Section XI) > Tyler Ferrara (Chenango Forks [NY]/Section IV),
SV 6-4 (1OT) |
113 lbs:
|
Stevo Poulin (Shenendehowa [NY]/Section II) > Jeremiah Echeverria (Long Beach [NY]/Section VIII),
TF 24-5/5:40 |
120 lbs:
|
Greg Diakomihalis (Hilton [NY]/Section V) > Chase Liardi (Massapequa [NY]/Section VIII),
DEC 8-2 |
126 lbs:
|
Zack Ryder (Minisink Valley [NY]/Section IX) > George Oroudjov (Syosset [NY]/Section VIII),
FALL 4:35 |
132 lbs:
|
Zach Redding (Eastport-South Manor [NY]/Section XI) > Jayden Scott (Rush-Henrietta [NY]/Section V),
DEC 4-2 |
138 lbs:
|
Justin McDougald (Niagara Wheatfield [NY]/Section VI) > Ryan Burgos (Hilton [NY]/Section V),
DEC 3-1 |
145 lbs:
|
Willie McDougald (Niagara Falls [NY]/Section VI) > Lee Mauras (Hempstead [NY]/Section VIII),
DEC 8-2 |
152 lbs:
|
Tommy Askey (Pine Bush [NY]/Section IX) > A.J. Kovacs (Iona Prep [NY]/CHSAA),
DEC 8-5 |
160 lbs:
|
Cooper Kropman (Penfield [NY]/Section V) > Joey McGinty (Monroe-Woodbury [NY]/Section IX),
MD 11-3 |
170 lbs:
|
Tyler Albis (John Jay (East Fishkill) [NY]/Section I) > Quincy Downes (Fox Lane [NY]/Section I),
MD 9-1 |
182 lbs:
|
Alex Behar (Byram Hills [NY]/Section I) > Josh Leidig (Bellport [NY]/Section XI),
DEC 5-1 |
195 lbs:
|
Matt Kelly (Iona Prep [NY]/CHSAA) > Nicholas Franco (Farmingdale [NY]/Section VIII),
MD 11-0 |
220 lbs:
|
Malik Leftenant (Copiague [NY]/Section XI) > Alex Semenenko (McKee/Staten Island Tech [NY]/PSAL),
DEC 8-6 |
285 lbs:
|
Lucas Scott (Chenango Forks [NY]/Section IV) > Myles Norris (Freeport [NY]/Section VIII),
DEC 5-1 |
|
Consolation Final (3rd) |
99 lbs:
|
Mikey Manta (Hauppauge [NY]/Section XI) > Christian Lievano (Ward Melville [NY]/Section XI),
DEC 4-2 |
106 lbs:
|
Nick Palso (Ballston Spa [NY]/Section II) > Isaiah Jackson (Glen Cove [NY]/Section VIII),
FFT |
113 lbs:
|
Casper Stewart (Attica/Batavia [NY]/Section V) > Killian Foy (MacArthur [NY]/Section VIII),
DQ time? |
120 lbs:
|
Josiah Encarnacion (Wantagh [NY]/Section VIII) > Jake Eckerle (Commack [NY]/Section XI),
DEC 5-2 |
126 lbs:
|
Rocco Camillaci (Hilton [NY]/Section V) > Luke Smith (Hauppauge [NY]/Section XI),
DEC 6-3 |
132 lbs:
|
Drew Witham (Corning [NY]/Section IV) > Jayden Cardenas (Grand Street Campus [NY]/PSAL),
DEC 13-11 |
138 lbs:
|
Logan Sciotto (Rocky Point [NY]/Section XI) > Gavin Damasco (Commack [NY]/Section XI),
DEC 3-0 |
145 lbs:
|
Kole Mulhauser (Central Square [NY]/Section III) > Nick Sanko (Pittsford [NY]/Section V),
FALL 2:11 |
152 lbs:
|
Dennis Robin (Arlington [NY]/Section I) > Jeremy Scutellaro (Massapequa [NY]/Section VIII),
DEC 6-1 |
160 lbs:
|
Jack Spahn (Islip [NY]/Section XI) > Colden Dorfman (Shenendehowa [NY]/Section II),
DEC 4-0 |
170 lbs:
|
Danny Mauriello (Hauppauge [NY]/Section XI) > James Araneo (Ward Melville [NY]/Section XI),
FALL 2:18 |
182 lbs:
|
Matthew Rogers (Wantagh [NY]/Section VIII) > Brock Delsignore (Shenendehowa [NY]/Section II),
DEC 6-4 |
195 lbs:
|
Matt Hegi (Mepham [NY]/Section VIII) > Fombo Azah (Carthage [NY]/Section III),
DEC 3-0 |
220 lbs:
|
Jayshon Hines (North Babylon [NY]/Section XI) > Peter Magliocco (Northport [NY]/Section XI),
DEC 3-2 |
285 lbs:
|
Adam Fenner (Minisink Valley [NY]/Section IX) > Collin Burns (Hilton [NY]/Section V),
MD 10-1 |
|
Consolation Final (5th) |
99 lbs:
|
Michael Adams (Monsignor Farrell [NY]/CHSAA) > Jordan Brown (Monroe-Woodbury [NY]/Section IX),
MD 14-0 |
106 lbs:
|
Christopher Crawford (Beacon [NY]/Section I) > Justin Morales (Middletown [NY]/Section IX),
DEC 4-3 |
113 lbs:
|
Andrew Marchese (Washingtonville [NY]/Section IX) > Anthony Surace (Webster Schroeder [NY]/Section V),
SV 11-9 (1OT) |
120 lbs:
|
Jake Hoffmann (Fox Lane [NY]/Section I) > Cameron Catrabone (Williamsville North [NY]/Section VI),
DEC 4-3 |
126 lbs:
|
Anthony Dibartolo (Hauppauge [NY]/Section XI) > Ivan Garcia (Port Chester [NY]/Section I),
SV 8-6 (1OT) |
132 lbs:
|
Jake Schneider (MacArthur [NY]/Section VIII) > Nate Wade (West Genesee [NY]/Section III),
TB 6-4 (2OT) |
138 lbs:
|
Jake Deguire (Mohonasen [NY]/Section II) > Ben Rogers (Wantagh [NY]/Section VIII),
FALL 4:14 |
145 lbs:
|
Mason Wersinger (Spencerport [NY]/Section V) > Aiden Rabideau (Clarence [NY]/Section VI),
DEC 7-2 |
152 lbs:
|
Sean Malenfant (Averill Park [NY]/Section II) > Wenchard Pierre Louis (Brentwood [NY]/Section XI),
FALL 1:48 |
160 lbs:
|
Daniel Cassera (Ward Melville [NY]/Section XI) > Camrin Galvin (Fulton [NY]/Section III),
SV 5-3 (1OT) |
170 lbs:
|
J.D. Moore (Levittown Division [NY]/Section VIII) > Joseph Velazquez (Middletown [NY]/Section IX),
DEC 8-5 |
182 lbs:
|
Ryan Stencel (Lancaster [NY]/Section VI) > Ethan Gallo (Minisink Valley [NY]/Section IX),
DEC 7-2 |
195 lbs:
|
Michael Altomer (Columbia [NY]/Section II) > Anthony Cascen (Harry S. Truman [NY]/PSAL),
DEC 6-2 |
220 lbs:
|
Sebastian Garibaldi (White Plains [NY]/Section I) > Muhamed Diop (Martin Luther King [NY]/PSAL),
MD 15-4 |
285 lbs:
|
London Castillo (Brentwood [NY]/Section XI) > Chris Powell (Centereach [NY]/Section XI),
DEC 2-1 |
|
Consolation Final (7th) |
99 lbs:
|
Travis Browning (Frontier [NY]/Section VI) > Alex Greco (Warwick Valley [NY]/Section IX),
DEC 8-1 |
106 lbs:
|
Shane Meenaghan (Chaminade [NY]/CHSAA) > Vincent Ziccardi (Kings Park [NY]/Section XI),
FFT |
113 lbs:
|
Angelo Centrone (Mahopac [NY]/Section I) > Daniel Adams (Monsignor Farrell [NY]/CHSAA),
DEC 8-5 |
120 lbs:
|
Zach Levey (Horseheads [NY]/Section IV) > Steven Wilkinson (Connetquot [NY]/Section XI),
DEC 5-2 |
126 lbs:
|
Evan Matias (Rocky Point [NY]/Section XI) > Mike Catanzaro (Williamsville North [NY]/Section VI),
DFLT 1:41 |
132 lbs:
|
James Sullivan (Clarkstown South [NY]/Section I) > Sean Garofal (North Rockland [NY]/Section I),
DEC 6-4 |
138 lbs:
|
Tim Bova (Arlington [NY]/Section I) > Logan Gumble (Chenango Forks [NY]/Section IV),
FALL 5:00 |
145 lbs:
|
Tyler Joseph (Harrison [NY]/Section I) > Francis Whitehouse (Islip [NY]/Section XI),
SV 3-1 (1OT) |
152 lbs:
|
Jacob Scibek (Horseheads [NY]/Section IV) > Isaiah Rodriguez (Brockport [NY]/Section V),
DEC 6-3 |
160 lbs:
|
Gavin Fiacco (John Jay (Cross River) [NY]/Section I) > Ryan Siller (Monsignor Farrell [NY]/CHSAA),
DEC 4-3 |
170 lbs:
|
Peter Meshkov (Niskayuna [NY]/Section II) > Max Gwertzman (Brooklyn Tech [NY]/PSAL),
DEC 3-0 |
182 lbs:
|
James Watterson (Kellenberg [NY]/CHSAA) > Andrew Grechko (Brooklyn Tech [NY]/PSAL),
FFT |
195 lbs:
|
Ericson Velasquez (Mineola [NY]/Section VIII) > Codie Scotland (Lancaster [NY]/Section VI),
DEC 5-3 |
220 lbs:
|
Keyshin Cooper (Auburn [NY]/Section III) > Jeremiah Funches (Westbury [NY]/Section VIII),
DEC 3-1 |
285 lbs:
|
Sam Khodaparest (Massapequa [NY]/Section VIII) > Ryan Bitka (Amherst [NY]/Section VI),
FALL 0:32 |
|
Varsity - Division II (Level: Scholastic, Style: Folkstyle)
Participating Teams |
Adirondack [NY/Section III], Albion [NY/Section VI], Alexander [NY/Section V], Ardsley [NY/Section I], Bainbridge-Guilford/Afton/Harpursville [NY/Section IV], Barker/Royalton-Hartland [NY/Section VI], Bayport-Blue Point [NY/Section XI], Beekmantown [NY/Section VII], Bolivar-Richburg [NY/Section V], Byron-Bergen [NY/Section V], Camden [NY/Section III], Canastota [NY/Section III], Canisteo-Greenwood [NY/Section V], Canton [NY/Section X], Cato-Meridian/Hannibal [NY/Section III], Center Moriches [NY/Section XI], Central Valley [NY/Section III], Chautauqua Lake [NY/Section VI], Chester Academy [NY/Section IX], Clarke [NY/Section VIII], Cobleskill-Richmondville [NY/Section II], Cold Spring Harbor [NY/Section VIII], Collegiate [NY/NYSAIS], Cooperstown [NY/Section III], Corinth [NY/Section II], Coxsackie-Athens [NY/Section II], Depew (+Alden) [NY/Section VI], Dolgeville [NY/Section II], Eagle [NY/PSAL], East Aurora [NY/Section VI], East Rochester [NY/Section V], Eden [NY/Section VI], Edgemont [NY/Section I], Eldred-Liberty-Sullivan West [NY/Section IX], Falconer [NY/Section VI], Franklin Academy (Malone) [NY/Section X], Fredonia [NY/Section VI], Gouverneur [NY/Section X], Greenville [NY/Section II], Groton [NY/Section IV], Hackley [NY/NYSAIS], Hampton Bays [NY/Section XI], Holland Patent [NY/Section III], Homer [NY/Section III], Honeoye Falls-Lima [NY/Section V], Horace Mann [NY/NYSAIS], Hudson Falls [NY/Section II], Ichabod Crane [NY/Section II], Iroquois [NY/Section VI], Irvington [NY/Section I], John Glenn [NY/Section XI], La Salle Institute [NY/Section II], Lake Shore [NY/Section VI], Le Roy [NY/Section V], Letchworth [NY/Section V], Locust Valley [NY/Section VIII], Long Island Lutheran [NY/NYSAIS], Longwood [NY/PSAL], Lowville [NY/Section III], Lyndonville [NY/Section V], Maple Hill [NY/Section II], Marcellus [NY/Section III], Marcus Whitman/Penn Yan [NY/Section V], Martin Luther [NY/NYSAIS], Mattituck [NY/Section XI], Mexico [NY/Section III], Mount Markham [NY/Section III], Mount Sinai [NY/Section XI], Newark Valley [NY/Section IV], Newfane [NY/Section VI], North Rose-Wolcott [NY/Section V], Northern Adirondack [NY/Section VII], Norwich [NY/Section IV], Ogdensburg Free Academy [NY/Section X], Olean [NY/Section VI], Onteora [NY/Section IX], Our Lady of Lourdes [NY/Section I], Owego [NY/Section IV], Oxford/Greene [NY/Section IV], Oyster Bay [NY/Section VIII], Palmyra-Macedon [NY/Section V], Pawling [NY/Section I], Pearl River [NY/Section I], Perry [NY/Section V], Peru [NY/Section VII], Petrides [NY/PSAL], Pioneer [NY/Section VI], Pleasantville [NY/Section I], Poly Prep [NY/NYSAIS], Port Jervis [NY/Section IX], Portville [NY/Section VI], Putnam Valley [NY/Section I], Red Hook [NY/Section IX], Saranac [NY/Section VII], Seaford [NY/Section VIII], Shoreham-Wading River [NY], Sidney [NY/Section IV], South Jefferson/Sandy Creek [NY/Section III], Southwestern [NY/Section VI], Stony Brook School [NY/NYSAIS], Storm King [NY/NYSAIS], Susquehanna Valley [NY/Section IV], Tamarac [NY/Section II], Tioga [NY/Section IV], Tonawanda [NY/Section VI], Trinity [NY/NYSAIS], Walton [NY/Section IV], Walton/Delaware Academy [NY/Section IV], Warsaw [NY/Section V], Waverly [NY/Section IV], Wheatley [NY/Section VIII], Whitehall - Fort Ann [NY/Section I], Windsor [NY/Section IV] |
Team Final |
1. |
Section III [NY] 222 points |
2. |
Section V [NY] 219.5 |
3. |
Section IV [NY] 200.5 |
4. |
Section II [NY] 165.5 |
5. |
Section VI [NY] 163 |
6. |
Section XI [NY] 150 |
7. |
Section VIII [NY] 139 |
8. |
Section I [NY] 79 |
9. |
Section IX [NY] 62 |
10. |
Section X [NY] 47.5 |
11. |
Section VII [NY] 34 |
12. |
PSAL [NY] 25 |
13. |
NYSAIS [NY] 3 |
|
Award Winners |
|
Championship Final (1st) |
99 lbs:
|
Gianni Silvestri (Tioga [NY]/Section IV) > Xavier deJesus-Remchuk (Canisteo-Greenwood [NY]/Section V),
DEC 5-4 |
106 lbs:
|
Jace Schafer (Palmyra-Macedon [NY]/Section V) > Andrew Lucinski (Newfane [NY]/Section VI),
DEC 4-1 |
113 lbs:
|
Dante Geislinger (Norwich [NY]/Section IV) > Max Gallagher (Bayport-Blue Point [NY]/Section XI),
DEC 3-2 |
120 lbs:
|
Anthony Noto (Honeoye Falls-Lima [NY]/Section V) > Avery Leonard (Cooperstown [NY]/Section III),
FALL 5:27 |
126 lbs:
|
Jordan Titus (Center Moriches [NY]/Section XI) > Micah Roes (Lowville [NY]/Section III),
DEC 9-2 |
132 lbs:
|
Gage DeNatale (Locust Valley [NY]/Section VIII) > Dean Shambo (Mexico [NY]/Section III),
DEC 6-5 |
138 lbs:
|
Carter Baer (Gouverneur [NY]/Section X) > Brady Worthing (Tioga [NY]/Section IV),
DEC 6-4 |
145 lbs:
|
Bobby Treshock (Tamarac [NY]/Section II) > Ethan Ferro (Palmyra-Macedon [NY]/Section V),
DEC 11-8 |
152 lbs:
|
Christian Hansen (Cold Spring Harbor [NY]/Section VIII) > Nick Ross (Onteora [NY]/Section IX),
DEC 6-2 |
160 lbs:
|
Jacob Null (Dolgeville [NY]/Section II) > Giovanni Schifano (Eden [NY]/Section VI),
DEC 7-3 |
170 lbs:
|
Matt Campo (Mount Sinai [NY]/Section XI) > Mikey Squires (Norwich [NY]/Section IV),
SV 4-2 (1OT) |
182 lbs:
|
Brock Conaway (Perry [NY]/Section V) > Ethan Cooper (Cobleskill-Richmondville [NY]/Section II),
DEC 6-4 |
195 lbs:
|
Tyler Mousaw (South Jefferson/Sandy Creek [NY]/Section III) > Hudson Evingham (Bolivar-Richburg [NY]/Section V),
FALL 0:35 |
220 lbs:
|
Jeff Crooks (Cobleskill-Richmondville [NY]/Section II) > Karl Bouyer (Clarke [NY]/Section VIII),
DEC 6-2 |
285 lbs:
|
Jaden Heers (Newfane [NY]/Section VI) > Mike Leibl (Canastota [NY]/Section III),
DEC 5-4 |
|
Consolation Final (3rd) |
99 lbs:
|
Brayden Fahrbach (Mount Sinai [NY]/Section XI) > Aidan Gillings (Newfane [NY]/Section VI),
DEC 6-0 |
106 lbs:
|
Chris Petteys (Hudson Falls [NY]/Section II) > Caden Bellis (Tioga [NY]/Section IV),
DEC 5-1 |
113 lbs:
|
Jackson Polo (Cold Spring Harbor [NY]/Section VIII) > Daniel Kirsch (Pioneer [NY]/Section VI),
DEC 11-5 |
120 lbs:
|
Len Balducci (Pleasantville [NY]/Section I) > Mason Bush (Central Valley [NY]/Section III),
DEC 6-3 |
126 lbs:
|
Caleb Svingala (Maple Hill [NY]/Section II) > Cody Merwin (Walton/Delaware Academy [NY]/Section IV),
DEC 5-2 |
132 lbs:
|
Marek Bush (Central Valley [NY]/Section III) > Aidan Cullen (Greenville [NY]/Section II),
DEC 3-0 |
138 lbs:
|
Mike O'Brien (Mount Sinai [NY]/Section XI) > Dylan Price (Marcellus [NY]/Section III),
DEC 7-4 |
145 lbs:
|
Hector Rodriguez (Eagle [NY]/PSAL) > Michael Leandrou (Oyster Bay [NY]/Section VIII),
DEC 3-2 |
152 lbs:
|
Bryce Smith (Saranac [NY]/Section VII) > Keagen Case (Central Valley [NY]/Section III),
DEC 6-4 |
160 lbs:
|
Andrew Englerth (Le Roy [NY]/Section V) > Ethan Stotler (Waverly [NY]/Section IV),
TF 18-3/3:58 |
170 lbs:
|
Cam Bundy (Owego [NY]/Section IV) > Kaul Runfola (Letchworth [NY]/Section V),
DEC 7-2 |
182 lbs:
|
Mitch Knapp (Susquehanna Valley [NY]/Section IV) > Gabe Monroe (Windsor [NY]/Section IV),
TB 2-1 (2OT) |
195 lbs:
|
Nate Degroff (Warsaw [NY]/Section V) > Kolton Gagnon (Cold Spring Harbor [NY]/Section VIII),
DEC 4-3 |
220 lbs:
|
James Oosterom (Port Jervis [NY]/Section IX) > Colby Suglia (Mattituck [NY]/Section XI),
DEC 5-3 |
285 lbs:
|
George Lebberes (Ardsley [NY]/Section I) > Tyler Rice (Norwich [NY]/Section IV),
FALL 0:22 |
|
Consolation Final (5th) |
99 lbs:
|
Martin Ohlsson (Chautauqua Lake [NY]/Section VI) > Darren Florance (Bainbridge-Guilford/Afton/Harpursville [NY]/Section IV),
DEC 7-5 |
106 lbs:
|
Craig Jablonski (Shoreham-Wading River [NY]) > Carl Santariello (Marcellus [NY]/Section III),
DEC 7-5 |
113 lbs:
|
David Ball (Fredonia [NY]/Section VI) > Bryar Croniser (Adirondack [NY]/Section III),
DEC 5-1 |
120 lbs:
|
Carson Alberti (Depew (+Alden) [NY]/Section VI) > Joe Costrastano (Wheatley [NY]/Section VIII),
FALL 2:30 |
126 lbs:
|
Jordan Soriano (Clarke [NY]/Section VIII) > Kyle Willard (Groton [NY]/Section IV),
DEC 4-1 |
132 lbs:
|
Josh Post (Newark Valley [NY]/Section IV) > Mitchell Gaiser (Alexander [NY]/Section V),
SV 4-2 (1OT) |
138 lbs:
|
Kaleb Burgess (Palmyra-Macedon [NY]/Section V) > Zachary Harrington (Sidney [NY]/Section IV),
FALL 1:37 |
145 lbs:
|
Kameron Riordan (Pioneer [NY]/Section VI) > Seamus Costello (East Rochester [NY]/Section V),
DEC 2-1 |
152 lbs:
|
Dakota Mascho (Portville [NY]/Section VI) > Aidan Canfield (Pleasantville [NY]/Section I),
DEC 10-6 |
160 lbs:
|
Gavin Kulp (Olean [NY]/Section VI) > Justin Smith (Marcus Whitman/Penn Yan [NY]/Section V),
DEC 6-4 |
170 lbs:
|
Alec Richards (Corinth [NY]/Section II) > Langdon Sibley (Windsor [NY]/Section IV),
DEC 6-2 |
182 lbs:
|
Anthony Rasmussen (South Jefferson/Sandy Creek [NY]/Section III) > Joe Goodrich (Mount Sinai [NY]/Section XI),
DEC 9-4 |
195 lbs:
|
Bryce Dare (Holland Patent [NY]/Section III) > Dontae Hoose (Southwestern [NY]/Section VI),
DEC 7-0 |
220 lbs:
|
Sam Sorenson (Homer [NY]/Section III) > Conner Walsh (Olean [NY]/Section VI),
TB 3-2 (2OT) |
285 lbs:
|
Isaiah Trago (Mount Markham [NY]/Section III) > Cody Wilson (Albion [NY]/Section VI),
TB 5-1 (2OT) |
|
Consolation Final (7th) |
99 lbs:
|
Jair Gomez (Ichabod Crane [NY]/Section II) > Cameron Mayfield (Eagle [NY]/PSAL),
DEC 9-5 |
106 lbs:
|
Joey Florance (Bainbridge-Guilford/Afton/Harpursville [NY]/Section IV) > Kieran Cullen (Greenville [NY]/Section II),
FALL 2:19 |
113 lbs:
|
Michael Schiffhauer (Iroquois [NY]/Section VI) > Logan Campbell (Coxsackie-Athens [NY]/Section II),
DEC 5-0 |
120 lbs:
|
Donovan Bukaczeski (Iroquois [NY]/Section VI) > Mason Welch (Tioga [NY]/Section IV),
DEC 6-0 |
126 lbs:
|
Hunter White (Cato-Meridian/Hannibal [NY]/Section III) > Matt Morris (Red Hook [NY]/Section IX),
DEC 5-4 |
132 lbs:
|
Alex Chrisman (Saranac [NY]/Section VII) > Julian Martin (Lake Shore [NY]/Section VI),
DEC 5-0 |
138 lbs:
|
Riley McHale (Our Lady of Lourdes [NY]/Section I) > Greg Hotaling (Cobleskill-Richmondville [NY]/Section II),
FALL 3:19 |
145 lbs:
|
Ian Schwam (Irvington [NY]/Section I) > Ryan Nugent (Newfane [NY]/Section VI),
FFT |
152 lbs:
|
Emmett Wood (Tioga [NY]/Section IV) > Joseph Cummings (Gouverneur [NY]/Section X),
FALL 1:32 |
160 lbs:
|
Nick Pino (La Salle Institute [NY]/Section II) > Zack Swyers (Peru [NY]/Section VII),
MD 11-0 |
170 lbs:
|
Tyler Tupper (Gouverneur [NY]/Section X) > Mason Watkins (Pawling [NY]/Section I),
DEC 8-5 |
182 lbs:
|
Jacob Shippee (Gouverneur [NY]/Section X) > Ceric Kristan (Fredonia [NY]/Section VI),
DFLT 4:32 |
195 lbs:
|
Justin Vega (John Glenn [NY]/Section XI) > Noah Kennedy (Oxford/Greene [NY]/Section IV),
FALL 2:12 |
220 lbs:
|
Tyler Smith (Bolivar-Richburg [NY]/Section V) > Mario Fidanza (Lyndonville [NY]/Section V),
FALL 2:38 |
285 lbs:
|
Spencer Dickinson (Whitehall - Fort Ann [NY]/Section I) > Jake Skinner (Fredonia [NY]/Section VI),
DEC 7-2 |
|
Attachments
What's this?
|