|
Feb 19, 2015
|
|
|
Me
Joined: Nov 28, 2006
Posts: 38
Location: Section Five |
Batavia is hosting it's annual Old-Timers and Youth tournaments this weekend. Registration for the 14th Annual Old-Timers is Saturday, February 21 8-9am. Registration for the 6th Annual "Little Devils" (NY Top 100) Tournament is open unit midnight Friday on NYWAY.ORG. This is a great father/son weekend, hope all can come out and support.
|
|
Feb 21, 2015
|
|
|
WrestlerofthePast
Joined: Jan 21, 2004
Posts: 1030
|
Good luck to all!
|
|
Feb 22, 2015
|
|
|
swank
Joined: Dec 2, 2007
Posts: 64
|
will is be on track wrestling?
|
|
Feb 23, 2015
|
|
|
Thecat
Joined: Feb 9, 2015
Posts: 6
|
Any results from the two tournaments going to be posted??
|
|
Feb 23, 2015
|
|
|
cradle'em
Joined: Feb 18, 2009
Posts: 284
|
I hope so there was some good match's in the old timer's side.
|
|
Feb 23, 2015
|
|
|
Thecat
Joined: Feb 9, 2015
Posts: 6
|
cradle'em wrote:I hope so there was some good match's in the old timer's side.
What matches stood out?
|
|
Feb 24, 2015
|
|
|
subway101
Joined: Jan 17, 2013
Posts: 70
|
14th Batavia Old-Timers Wrestling Tournament
February 21, 2015 @ Batavia High School
Open 1
1. Nathan Marshall (UB WC) > Austin Keough (Warsaw) 6-2
3.Corey Doreen (Mynderse) > Cody McDaniel (GeneseoWC) 13-0
Open 2
1. Scott McGregor (Tonawanda) > Maxwell Cohen (Ruff Buff) 2-0
3.Rocco Rosso (Team Bonesaw) > Mitch Moran (UB WC)
Open 3
1. Prince Fatunmbi (UW) > Kevin Castillo (UB WC)
3.Justin Deal (Columbia) > Branden Barrett (Spencerport) 4-2
Open 4
1. Skylar Kropman (UB WC) > Stephen Liebler (Cobra) 5-4
3. Chris Morrissey (GeneseoWC) > Matt Callari (Ruff Buff) 6-3
Open 5
1. Tyler Newton (UB WC) > Kyle Melynk (Spencerport) 8-3
3. Tanner Cummings (Norwich) > David Wheat (Cortland) Fall
Open 6
1. Ian Hunsen (Hilton) > Bryant Tumbelekis (Camels) Fall
3. Nick Castellano (GeneseoWC) > Pete Resch () 3-1 OT
Open 7
1. Cody Houppert (Beaver River) > Kyle Januszkiewicz (Cortland) 8-1
3. Mike Southwick (Mongoose) > Eric Foth (Wellsville) 1-0
Open 8
1. Jason Kromer (UB WC) > Brian Losvay (Cortland) 8-3
3. Derek Sterling () > Gordan Hurlburet (Chili)
Open 9
1. Ed Englerth (Churchville) > Scott Dunham (Cortland) 7-2 OT
3. Joe Yockel (Hilton) > Josh Bennett (Hamburgh) Fall
Open 10
1. Jake Dale (Nunda) > Paul Bauth (Pembroke) Fall
3. Tom Garlock (Batavia) > Zach Reed (Leroy)
Masters 1
1. DJ Striker (Buffalo) > Andrew Litto (Ft.Drum)
3. Justin Walker (Dansville)
Masters 2
1. Jason Hasler (Dansville) > Anthony Guiroano (Lancaster)
3. Brian Douangradty (Rochester) > Jon Clark ()
Masters 3
1. Jim Muiench (Lancaster) > Tatter Kysor () Fall
3. Ryan Stack (Buffalo) > Steven Litteer (Dansville) Fall
|
|
Feb 25, 2015
|
|
|
cradle'em
Joined: Feb 18, 2009
Posts: 284
|
Some of these results are wrong Keogh won in open #1 , Dunham won in open 9 and im sure Dale got pinned in the final's of open 10
|